Haberler:

E-bültenlere abone olmak için adınız soyadınız ve e-mail adresinizi yazın.Geomagic WRAP  2016 , 3 boyutlu tarama verilerini ve poligon ağlarını 3 boyutlu dijital modellere çevirir. Ürün dizaynı ve hızlı prototipleme dahil olmak üzere emek isteyen tüm tersine mühendislik aşamalarında büyük veriler ile başa çıkmak için tasarlanmıştır. Halihazırda elinizde bulunan CAD, CAM, CAE sistemlerinin mükemmel bir tamamlayıcısıdır. Endüstri standardı formatları STL, IGES, STEP ,PARASOLID ve diğer CAD paketlerine çıktı verebilir.


Geomagic WRAP 2015 şunları sağlamaktadır:

* Hatasız poligon ve NURBS modeller.

* Kompleks veya organik şekiller için geleneksel CAD yazılımlarına karşı 10 kat yüksek verimlilik.

* Tek başına veya CAD yazılımlarını tamamlayıcı pozisyonda hızlı imalat için kullanım. 


 Modelleri dizayn edildiği gibi, imal edildiği gibi oluşturmak için kapsamlı çözüm.

Optimize poligon ağlar oluşturmaya, nokta bulutundan CAD modeller ve “watertight” yüzeyler oluşturmaya mı ihtiyacınız var? Mekanik dizaynlar ile serbest dizaynları bir arada mı kullanmak istiyorsunuz? Numune üzerinden yola çıkıp parametrik CAD modeller mi oluşturmak istiyorsunuz? Parçanın CFD ve FEA analizleri için modele mi ihtiyacınız var? Veya bir dijital arşiv oluşturmak mı istiyorsunuz? Geomagic Studio ile bunların tamamını yapabilirsiniz.

 
Dijital ve fiziksel dünya arasındaki dönüşleri engelleyin.

Geomagic WRAP  yüzeyleme sürecinde komple kontrol sağlar. Numunenin hassas bir şekilde ifade edilmesini sağlamak için “watertight” NURBS yüzeyler oluşturmanızı sağlar. Otomatik ‘tek tuş’ yüzey hazırlama modellerin hızlı oluşturulması için idealdir. Benzer objeleri modellerken ‘şablon’ kullanımı işlemleri hızlandırır. Yüzey ve parçacıklarının düzenlenmesinde ve yüzey model ile poligon modellerin karşılaştırılmasında benzersiz araçlar sunar. Bitmiş modeller IGES veya STEP olarak alınabilir.
 
Dizayn mantığını yakalayın ve tekrarlayın.

İçine gömülü zeka sayesinde Geomagic WRAP hızlı ve kolayca dizayn mantığını yakalar ve optimize CAD yüzeyler oluşturur. WRAP, düzlemleri, silindirleri, koni ve küre yüzeyleri  otomatik olarak algılar. Artı olarak süpürme yüzeyler ve serbest yüzeyleri hassas olarak oluşturur. Keskin köşeler oluşturmak için trim’li yüzeyler oluşturabilir, eğer ihtiyaç tamamen düzenleme yapılmasına gerek olmayan bir model ise otomatik trim’leme ve stitch özellikleri watertight CAD yüzeyler elde etmenizi sağlar.Mevcut elinizde bulunan fiziksel modeller.

Elimizde numune, organik bir obje, prototip veya çamur model varken, neden işe boş bir CAD sayfası ile başlarız ki? Geomagic Studio tanınmış 3 boyut tarayıcıların tamamını destekler ve eklentileri sayesinde onları direk kontrol eder. Nokta bulutu verinizi hizalar, birleştirir ve kaydedebilirsiniz. Artı olarak veriyi optimize etmek üzere birçok araç barındırır.


Mesh  ağlarınızı oluşturun, hassaslaştırın ve optimize edin.

Sezgisel çalışan poligon düzenleme araçları ve tek tuş otomatik ağ tamiri, etkileşimli zımpara, “curvature” duyarlı yumuşatma ve delik doldurma özellikleri ile düşük kalitedeki tarama verilerinden yüksek kalitede yüzeyler oluşturabilirsiniz. Akıllı filtreleme araçları poligonlar üzerindeki eğri değişim bölgelerini koruyarak daha efektif modeller oluşturmanızı sağlar.
 

  

Tarama veri formatları
Geomagic Qualify tüm 3 boyutlu tarayıcıları, kameraları ve XYZ ve ASCII formatındaki sıralı ve sırasız yüzey ve hacim verilerini destekler.
 RESİM HEYKEL ;
Mükemmel sanat eserleri yaratmak ; heykeller, ölçekli arşiv ve kırılmış ya da erozyona uğramış ürünlerinizi  3D scanner yardımıyla geri yükleyin. Sanatçılar ve heykeltraşlar her yerde Geomagic wrap ı  3D verilerini  endüstri standardı biçimlerinde geniş bir yelpazede kullanarak , 3D tasarım ortamlarında, fiziksel nesneleri temsilen ve yeniden üretmek için kullanıyor.

3D GÖRÜNTELEME ANALİZİ, ANİMASYON VE FİLM YAPIMI İÇİN; 

Hızlı bir şekilde mükemmel 3d verilerinizi oluşturarak , boyutlu modellerinizi 3D kaynaklı fiziksel nesnelerinizi tarayarak sonlu eleman analizi (FEA) ve Hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD) gibi gelişmiş işlevleri gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca, görsel efekt sanatçıları ve animatörler MAYA, 3DSMAX ve diğer yazılımlarınızda bu modellerinizi  kullanabilirsiniz.

ARKAELOJİ 

Arkeologlar , 3D gücünün arşivlemeleri için  Geomagic Wrap kullanır ,petroglifler genellikle çıplak gözle tespit edilemez, antik işaretlerini tam olarak analiz etmek için kullanabilirsiniz. Geomagic Wrap 'ın doğrudan 3D yazdırma ve görünteleme  özellikleri ile öğrenciler ve müze ziyaretçi için antik değerli parçaların kendisini, objeye dokunmadan inceleyebilirsiniz.


                             

Copyright © 3D Scanning & Inspection Software from 3D Systems USA, Inc . All rights reserved .