Haberler:

E-bültenlere abone olmak için adınız soyadınız ve e-mail adresinizi yazın.


SPRUTCAM ROBOT

Endüstriyel Robotlar için etkili off-line programlama.
SprutCAM Robot standalone modunda kontrol programlarının geliştirme ve hata ayıklama imkanını sağlar hem de bu amaç ile robot kullanmadan.

SprutCAM Robot çarpışmasız ve iyi kaliteli karmaşık 3D hareketlerinin hesaplanması için bir araçtır.

SprutCAM Robot genellikle pahalı 5 eksenli işleme merkezleri kullanıldığı alanlarda Fanuc, Kuka, Staubli, Yaskawa Motoman, Toshiba, Mitsubishi, Nachi, ABB vb. endüstriel robotların etkili kullanımına izin veren bir çözümdür.

  Takım yolu oluşması

 Endüstriel robot için 3D modele göre iş parçası işleme yolu oluşması CNC tezgahları için uygulanan tüm işleme stratejileri kullanarak ve robot kinematiği dikkate alarak gerçekleştirilir.


Kütüphaneler 

SprutCAM Robot’un aşağıdaki üreticilerin robot kütüphanesi vardır: Fanuc, Kuka, Staubli, Yaskawa Motoman, Toshiba, Mitsubishi, Nachi, ABB vb. MachineMaker uygulaması istendiği karmaşıklık derecesinde endüstriel robotların 3D kinematik modellerinin kullanıcı tarafından bağımsız olarak oluşturulmasını sağlar.    

 İşleme türleri

   SprutCAM Robot 2.5D-5D frezeleme, eğri şekilli parçaların kesilmesi,  ark kaynak, delme, oyma, lazer, plazma ve aşındırıcılı su ile iş parçalarının  kesilmesi için NC programlarının geliştirme imkanına izin verir.    Robot pozisyonu 

 SprutCAM Robotta robot programlaması dikey, yatay, ters pozisyonda, robotik hücrede  herhangi bir pozisyonda ortamdaki konumu ve fiksasyonu dikkate alınarak yapılır.   

İşleme simülasyonu

NC programı geliştirme sürecinde çarpışma, dip boşaltması, robotun eklem hareketlerinin belirlenmiş alanlarından çıkması, hem kesme pasosu hem de hızlı geçiş sırasında tekellik alanları gibi sorunlarını geliştirme aşamasında tanımlama imkanı sağlayan işleme simülasyonu yapılır.      

 Postprocessing

 Dahili postprocessor jeneratörü işleme sürecinde yer alan deplasman eksenleri  sayısına bakmaksızın herhangi bir üreticinin kontrol sistemleri için  postprocessorlerin geliştirilmesini, düzenlenmesini ve ayarlanmasını sunar. 

 İlave eksenler

 NC programlarının hesaplanması doğrusal eksenler ve iş parçaları konumlandırma  cihazlarının eksenleri dikkate alınarak yapılır. Bu da uzun iş parçaları veya robot  hücresinin çalışma alanındaki iş parçaları için işleme, ayrıca iş parçasına erişim  alanının genişleme imkanını sağlar.